Gabinet Stomatologiczny Warszawa, Stomatolog Warszawa
Stomatologia estetyczna
Leczenie kanałowe-endodoncja
Implantologia
Stomatologia dziecięca
Ortodoncja
Chirurgia stomatologiczna
Protetyka
Cyfrowa diagnostyka RTG
Leczenie bez bólu
Leczenie bez lęku

Leczenie kobiet w ciąży

Profilaktyka
Wybielanie zębów
 

Odwiedź nasze profile
na Facebooku i Google+

Facebook    Google+

 

 

Szkoła zdrowego uśmiechu

Właściwe przygotowanie dziecka do pierwszej wizyty u dentysty oraz prawidłowy jej przebieg, to niezwykle ważne czynniki kształtujące późniejszą postawę dziecka wobec leczenia stomatologicznego. Dzieci odczuwają lęk, przed tym co obce i nieznane. Dzięki wizytom adaptacyjnym gabinet staje się dla dziecka miejscem kojarzonym z zabawą i miłym spędzeniem czasu.
Kształtując u naszych małych pacjentów pozytywny stosunek do wizyt w gabinecie stomatologicznym zainicjowaliśmy „Szkołę zdrowego uśmiechu gabinetu DENTART”.
Wiodącą ideą akcji jest promowanie zdrowia, które ma na celu uświadomienie jak ważną sprawą jest profilaktyka i częste kontrolowanie stanu uzębienia dzieci. Kolejnym równie ważnym celem akcji jest potrzeba edukacji zdrowotnej, ponieważ stan uzębienia i higieny jamy ustnej polskich dzieci nie wygląda najlepiej.

Przewodnim punktem wizyty w naszej przychodni jest prezentacja dotycząca właściwej higieny jamy ustnej i przedstawienie krok po kroku wizyty w gabinecie stomatologicznym. Podczas zajęć dzieci mogą zapoznać się z aparaturą medyczną i zaznajomić ze wszystkim co je interesuje, oczywiście pod okiem fachowego personelu. Później, jeśli rodzice wyrazili na to pisemną zgodę, wykonujemy badanie jamy ustnej każdego dziecka. Rodzice otrzymują wynik badania na piśmie.

Chcąc kontynuować to, co 2 lata temu z pozytywnym skutkiem zapoczątkowaliśmy, zapraszamy wszystkie szkoły i przedszkola do współpracy. W zajęciach uczestniczyć mogą zorganizowane grupy szkolne, obejmujące klasy I-III, IV-VI oraz przedszkola grupy 5 i 6-latków. Zgłoszenia na zajęcia przyjmowane są telefonicznie pod numerem 022 758-59-03.

 

<< powrót

 

napisz e-mail