Gabinet Stomatologiczny Warszawa, Stomatolog Warszawa
Stomatologia estetyczna
Leczenie kanałowe-endodoncja
Implantologia
Stomatologia dziecięca
Ortodoncja
Chirurgia stomatologiczna
Protetyka
Cyfrowa diagnostyka RTG
Leczenie bez bólu
Leczenie bez lęku

Leczenie kobiet w ciąży

Profilaktyka
Wybielanie zębów
 

Odwiedź nasze profile
na Facebooku i Google+

Facebook    Google+

 

 

THE WAND

The Wand jest absolutnie nowatorskim rozwiązaniem. Jego konstrukcja, wygląd i działanie pozwalają na wyeliminowanie stresu związanego z widokiem klasycznej strzykawki. Statystycy twierdzą że 43% pacjentów najchętniej natychmiast uciekłoby z fotela widząc stomatologa zbliżającego się ze strzykawką.
Jest to urządzenie do wykonywania miejscowych znieczuleń stomatologicznych, w którym proces podawania środka znieczulającego jest kontrolowany poprzez mikroprocesorowy układ kontrolny.
The Wand służy do podawania wszystkich rodzajów znieczuleń miejscowych jakie stosowane są w stomatologii.

 

Bezpieczeństwo pacjenta
Jak wykazują badania naukowe-podawanie znieczulenia tradycyjną strzykawką jest nieprzewidywalne i może być niebezpieczne dla pacjenta. Oczywiście pacjenci sobie tego nie uświadamiają. Znieczulenia w stomatologii są konieczne, należało zadbać więc o bezpieczeństwo ich wykonywania. Badania fizjologicznej prędkości przyswajania znieczulenia pozwoliły na określenie precyzyjnej prędkości i ciśnienia podawania znieczulenia pacjentowi.

Opracowane techniki znieczulania oraz kostrukcja THE WAND umożliwiwają wykonywanie znieczuleń nie powodujących efektu "skurczu twarzy" oraz zniekształceń rysów twarzy spowodowanych działaniem środka znieczulającego, co pozwala na zachowanie naturalnego wyglądu pacjenta. The Wand upraszcza sam proces znieczulania, powoduje szybsze działanie płynu znieczulającego i precyzyjniejsze znieczulenie pacjenta. Przede wszystkim - The Wand zapewnia unikalny komfort pacjentom. Jest polecany do wykonywania znieczuleń u dzieci oraz osób wrażliwych na ból. Pozwala na eliminację stresu związanego z wizytą u stomatologa.

Bezpieczeństwo lekarza
Dzięki zastosowaniu fizjologicznej prędkości podawania w The Wand zminimalizowano ryzyko tzw. wstrząsu będącego skutkiem podania nieprecyzyjnej i nieokreślonej fizjologicznie dawki znieczulenia lub podanie płynu znieczulającego do naczynia krwionośnego.

Co powoduje największy ból przy znieczulaniu?
Nie igła czy jej wkłucie - rozpieranie płynu znieczulającego rozrywającego tkanki! Eliminację tego efektu udało się uzyskać w The Wand/Różdżka/.

Ochrona przed zakażeniem
Zarówno lekarz jak i pacjent są chronieni przed zakażeniem dzięki specjalnej formie pakowania jednorazowych końcówek dostarczanych w sterylnych opakowaniach. Domagaj się zawsze świeżej, sterylnej końcówki!!!

Igła tradycyjnej strzykawki skręca w tkance
Ze względu na swoją konstrukcję /ścięcie pod kątem/ oraz używaną dotąd technikę wkłucia igła stosowana w strzykawkach, karpulach i innych typach podajników tradycyjnych zbacza ze swego toru podczas zagłębiania się w tkankę. Jak wykazały badania igła potrafi oddalić się od zamierzonego celu nawet o 5 mm. Dlatego tzw. znieczulenia przewodowe często bywają mało precyzyjne a co za tym idzie mniej skuteczne. Jak podają badania naukowe co najmniej 25% znieczuleń przewodowych jest niefektywnych. W urządzeniu The Wand specjalna konstrukcja aplikatora oraz zmodyfikowana technika podawania eliminują te niedogodności.

Dlaczego podawanie znieczulenia w The Wand jest bezbolesne dla pacjenta?
Ponieważ The Wand podaje płyn znieczulający bardzo wolno - pod kontrolą mikroprocesora. Jest on wchłaniany miejscowo a nie wtłaczany pod dużym ciśnieniem /jak w klasycznych strzykawkach/. Komputer dozuje podawany płyn z precyzją, która jest nieosiągalna przy ręcznym podawaniu.

Więcej informacji na stronie: www.wand.pl

 

napisz e-mail